ГРУППА STEAM
Community_Gamers
ГРУППА STEAM
Community_Gamers
42
В ИГРЕ
388
В СЕТИ
Создана
8 июля 2009 г.
Язык
английский
Комментариев: 49
17 мая. 2020 г. в 9:33 
We are now using BOTH Teamspeak 3 and Discord.

We've decided that we should use both Teamspeak 3 and Discord for the ones who don't have Discord. We would love it if you guys & girls can join the Teamspeak, If you have it, but if you don't we do Offer a Discord we will be on there to.

Server Info:
--------------------------------------------------------------------

Discord https://discord.gg/2BNCPB7

--------------------------------------------------------------------

Teamspeak 3 cga.game-server.cc

--------------------------------------------------------------------
15 апр. 2020 г. в 20:53 
Welcome to Community Gamers Alliance.
I am the Clan founder, Rowboat and I am very pleased that you decided to accept the invite to our Clan. We try to take advange of Discord, so we can do raids and other aspects of the game. It is a very good way to get to know the other members and who knows, you may actually learn something that you did not know before or show us something that we did not know before. Either way, we would all be pleased to know our new friends within the Clan. Please do not hesitate to join. Here is a link to our Discord https://discord.gg/kDKnwUV
1 янв. 2020 г. в 5:03 
Happy New Years!
21 дек. 2019 г. в 17:14 
We have switched to Discord!
We have stopped fooling around with Teamspeak and officially moved over to Discord.

https://discord.gg/mU5zuWY
7 мая. 2013 г. в 9:46 
hi
15 окт. 2012 г. в 7:16 
good to see everyone !
7 авг. 2012 г. в 17:55 
That's a one special group! I like it.
28 июл. 2012 г. в 15:47 
chickens!!
27 июл. 2012 г. в 10:21 
thanks for the invite :D
21 июн. 2012 г. в 7:25 
hello
13 мая. 2012 г. в 23:21 
Thanks for invite in this group~ yeah!
18 мар. 2012 г. в 6:18 
Who invited me? xD
11 мар. 2012 г. в 14:23 
What's up comrades?
3 мар. 2012 г. в 12:04 
Just stopping in to say I am still here
3 мар. 2012 г. в 10:32 
i need someone who makes music to allow me to use it in one of my youtube videos. Lets became famous together. :)
8 фев. 2012 г. в 20:51 
Just saying hi
8 фев. 2012 г. в 20:51 
Hia people long time since been around here if any of ya remember me lol
4 фев. 2012 г. в 20:59 
^^
4 фев. 2012 г. в 13:53 
o.O
4 фев. 2012 г. в 8:26 
HI Everyone
4 фев. 2012 г. в 6:59 
wassup ese
3 фев. 2012 г. в 5:53 
nice team
_____/)___/)______./¯"""/')
¯¯¯¯¯¯¯¯¯\)¯¯\)¯¯¯'\_„„„„\)
3 фев. 2012 г. в 4:13 
hi there all
1 фев. 2012 г. в 17:42 
Hi! Thanks for the invite!
1 фев. 2012 г. в 17:06 
uh hi
31 янв. 2012 г. в 22:16 
hey!
31 янв. 2012 г. в 22:04 
hi evre body
24 янв. 2012 г. в 19:12 
omg same here!
22 янв. 2012 г. в 4:55 
i used to play tf2 but then i took an arrow to the knee.
20 янв. 2012 г. в 7:38 
Hello everyone! I just got invited to the group, so if anyone plays PayDay, Dungeon Defenders (I usually host games in payday and Dungeon Defender) or TF2 add me to your list and maybe we can game!
17 янв. 2012 г. в 18:37 
Hi dane XD
10 янв. 2012 г. в 12:19 
i do not have teamspeak. i have ventrilo
8 янв. 2012 г. в 4:34 
you listed minecraft in the list of games. what server do you play on?
7 янв. 2012 г. в 5:25 
whats going on with teamspeak i cant get back on it and now needing a password????
6 янв. 2012 г. в 18:10 
:D
6 янв. 2012 г. в 17:41 
thanks for the invite
1 янв. 2012 г. в 14:24 
Happy New Year everyone!
31 дек. 2011 г. в 18:58 
Happy New Years
31 дек. 2011 г. в 17:33 
Happy New Years everyone!
31 дек. 2011 г. в 9:23 
Thanks for the invite!
30 дек. 2011 г. в 17:58 
TY to whoever invited me and Happy New Years everybody.
30 дек. 2011 г. в 10:41 
IM GOOD AT TF2 BUT CANT RUN A SERVER BUT I COULD B AN ADMIN
19 дек. 2011 г. в 13:18 
Valve gift grab. Read the achievement name
16 дек. 2011 г. в 15:33 
WTF is up with all of these little present boxes in every game? it cannot just be for getting an achievement, there has to be somthing bigger, wtf is it?!?
23 окт. 2011 г. в 16:41 
thank you
22 окт. 2011 г. в 22:27 
i invited all of my amigos
15 сен. 2011 г. в 13:51 
how is it going look for me on team speak I'll give you the information you request there
27 авг. 2011 г. в 21:07 
Hi guys, what is the username of the owner?
23 июл. 2011 г. в 17:56 
are there any events coming up??