ГРУППА STEAM
In the 80s... [IT80s]
ГРУППА STEAM
In the 80s... [IT80s]
36
В ИГРЕ
146
В СЕТИ
Создана
26 октября 2009 г.
Язык
английский
Страна
Thailand 
Комментариев: 29
5 ч. назад 
feel free to add me
25 апр в 13:39 
FEEL FREE TO ADD
FEEL FREE TO ADD
FEEL FREE TO ADD
FEEL FREE TO ADD
FEEL FREE TO ADD
FEEL FREE TO ADD
FEEL FREE TO ADD

&

REP 4 REP
REP 4 REP
REP 4 REP
REP 4 REP
REP 4 REP
REP 4 REP
REP 4 REP
REP 4 REP
REP 4 REP
REP 4 REP
REP 4 REP
REP 4 REP
REP 4 REP
REP 4 REP
REP 4 REP
REP 4 REP
REP 4 REP
REP 4 REP
REP 4 REP
REP 4 REP
29 мар в 22:47 
:audiocassette:
10 фев в 12:59 
Ahoy, fellow 80s gamers!
17 янв в 7:49 
:SynthwaveRetroSun::HealthSD::SynthwaveRetroSun:
17 янв в 7:49 
:SynthwaveRetroSun::HealthSD::SynthwaveRetroSun:
⠀⠀ :1985::wavetree::1985:⠀⠀⠀⠀⠀⠀:1985::wavetree::1985:
:wavetree::sibstar::ss2sparkle::sibstar::wavetree:⠀⠀:wavetree::sibstar::ss2sparkle::sibstar::wavetree:
:1985::ss2sparkle::FlamingoSR::Wubs::ss2sparkle::1985::ss2sparkle::Wubs::PartyCat::ss2sparkle::1985:
:wavetree::sibstar::Wubs::Wubs::Wubs::sibstar::Wubs::Wubs::Wubs::sibstar::wavetree:
⠀⠀:1985::ss2sparkle::Wubs::Wubs::vapordolphin::Wubs::Wubs::ss2sparkle::1985:
⠀⠀⠀⠀:wavetree::sibstar::Wubs::Wubs::Wubs::sibstar::wavetree:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀:1985::ss2sparkle::darkmask::ss2sparkle::1985:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀:wavetree::sibstar::wavetree:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀:1985:
4 янв в 12:20 
:Janitor_Heart: :steamthumbsup:
21 дек. 2025 г. в 19:05 
:UR_1::wavetree::BlueGlow:         :BlueGlow::wavetree::UR_2:
:wavetree::retrosun2000:               :retrosun2000::wavetree:
:BlueGlow:   :PinkMagnet::CyanMagnet:   :CyanMagnet::PinkMagnet:   :BlueGlow:
   :CyanMagnet::DreamStar::DreamStar::PinkMagnet::DreamStar::DreamStar::CyanMagnet:   
   :PinkMagnet::DreamStar::DreamStar::vaporwave::DreamStar::DreamStar::PinkMagnet:   
      :CyanMagnet::DreamStar::DreamStar::DreamStar::CyanMagnet:      
:BlueGlow:      :PinkMagnet::DreamStar::PinkMagnet:      :BlueGlow:
:wavetree::retrosun2000:      :CyanMagnet:      :retrosun2000::wavetree:
:UR_3::wavetree::BlueGlow:         :BlueGlow::wavetree::UR_4:
10 авг. 2024 г. в 6:13 
:cmd_v2:
24 мар. 2024 г. в 11:58 
REP 4 REP INSTANTLY!
ENG: Copy&Paste one of these OR write whatever you want and I will rep you back 100% i'm online now
RU: пишете что-то из списка ниже , и я вам пишу что захотите я щас в онлайне :))

+rep купил мой скин в 2 раза дороже чем на торговой
+rep nice skill
+rep good trader
+rep add me friends, i need to sell you my skin
+rep friendly guy
спасибо за сделку! скоро продам тебе еще парочку скинов)
+rep обожаю таких людей, как ты 0_0
+rep I`d like to trade with u again
+rep good job!
+rep add me pls
+rep very nice and non-toxic player
+rep good job, my friend
+rep Insane
I LOVE YOU <3
4 дек. 2023 г. в 1:08 
I'm out because I don't necessarily have to be in a group for 80s.
2 дек. 2022 г. в 4:19 
:retrowave: 𝚒 𝚠𝚒𝚕𝚕 𝚊𝚌𝚌𝚎𝚙𝚝 𝚎𝚟𝚎𝚛𝚢 𝚏𝚛𝚒𝚎𝚗𝚍 𝚛𝚎𝚚𝚞𝚎𝚜𝚝. :retrowave:
:retrowave: 𝚏𝚎𝚎𝚕 𝚏𝚛𝚎𝚎 𝚝𝚘 𝚊𝚍𝚍 𝚖𝚎. :retrowave:
:retrowave: 𝚊𝚛𝚝𝚠𝚘𝚛𝚔 𝚛𝚊𝚝𝚎𝟺𝚛𝚊𝚝𝚎 :retrowave:
:retrowave: 𝚌𝚘𝚖𝚖𝚎𝚗𝚝𝟺𝚌𝚘𝚖𝚖𝚎𝚗𝚝 :retrowave:
:retrowave: 𝚊𝚠𝚊𝚛𝚍𝟺𝚊𝚠𝚊𝚛𝚍 :retrowave:
22 ноя. 2022 г. в 13:39 
:dreadskull::Speech_Love:
19 ноя. 2022 г. в 12:51 
Que pasa, amigos!
16 фев. 2022 г. в 13:27 
:trail::trail::trail::trail::trail::trail::trail::trail::trail::trail:
:neonheart: 𝙁𝙚𝙚𝙡 𝙁𝙧𝙚𝙚 𝙩𝙤 𝘼𝙙𝙙 :Cerberus814:
:rlmerc: 𝘾𝙤𝙢𝙢𝙚𝙣𝙩 4 𝘾𝙤𝙢𝙢𝙚𝙣𝙩 :rloctane:
:CyanMagnet: 𝙍𝙖𝙩𝙚 4 𝙍𝙖𝙩𝙚 :PinkMagnet:
:sibstar: 𝘼𝙬𝙖𝙧𝙙 𝙛𝙤𝙧 𝘼𝙬𝙖𝙧𝙙 :ss2sparkle:
:SquareBoss::SquareBoss::SquareBoss::SquareBoss::SquareBoss::SquareBoss::SquareBoss::SquareBoss:
:Implo: 𝙈𝙮 𝘼𝙧𝙩 𝙒𝙤𝙧𝙠 https://aqua.hsduabhb-nmzhi.cf/sharedfiles/filedetails/?id=2427119511 :outdrive:
:SynthwaveRetroSun: 𝙈𝙮 𝙂𝙧𝙤𝙪𝙥 https://aqua.hsduabhb-nmzhi.cf/groups/Synthwave-Lovers :retrosun2000:
:butterfly: 𝙈𝙮 𝙂𝙪𝙞𝙙𝙚 https://aqua.hsduabhb-nmzhi.cf/sharedfiles/filedetails/?id=2754973214 :rarebutterfly:
:trail::trail::trail::trail::trail::trail::trail::trail::trail:
15 авг. 2021 г. в 2:21 
I love the 80
22 июн. 2021 г. в 16:47 
On Steam and gog get ARMA: Cold War Assault for free right now
9 фев. 2021 г. в 2:31 
Im crazy about 80's!
10 сен. 2020 г. в 15:29 
active group? born in early 80s, and also love the 90s
From germany, feel free to add me and lets talk
nice night:Quack_Quack_Boom:
15 июл. 2020 г. в 11:07 
born 1983 and love Simulator games and simulation, from germany, feel free to add if you want chat.
17 янв. 2020 г. в 0:14 
Hello everyone, I'm new here, and I hope this is a live group with communication :smilememes:
25 дек. 2019 г. в 5:02 
Aye, I know the group is very dormant nowadays but I appreciate people joining and leaving comments/discussions. And it's always nice to hear from people who can share stories from that time instead of me or something just going off of knowledge from historical texts.

Fun fact about that: I graduated last year and worked on a dissertation about The Vietnam War (well, a PBS 10-parter documentary series about it). It was both the most grueling and fascinating decision of my college years so far.


I hope I didn't disappoint y'all for not having a dissertation focusing on an '80s subject!
17 окт. 2015 г. в 3:18 
I should mirror an example I once saw from YouTube (of all places):

There was once a guy who posted a comment or two on 80's music videos uploaded to YouTube. He would express how scared he was of being bombed by the Soviets and that that decade was no fun to him. Now we might be able to sympathize with the lad, but he then proceeded to berate all of us for trying to enjoy the thing we came for (the music video itself) and called us idiots.

That was uncalled for, and I think the same applies to the deleted comments of the certain ex-member of this group. If you wish to be a caustic historian and critic, then I repeat, by all means create your own group and for your own purposes. We frown on members raining on each other's parades.
17 окт. 2015 г. в 3:06 
The comments are disabled again due to a certain someone supposedly venting (or having a giggle) and pointing out all the bads of the 80's like it's not obvious.

Let me restate the purpose of the group:
We're scholars of the pop culture; we focus on the cultural side of things, but politics and social do overlap to what we look at.

Yes, I am aware that such things are tragic and that we shouldn't overlook them, but then how are you going to enjoy life like that? It has been decades since those days, and if anything, we should dread over current events, not dread over history. If any of you wish to actually debate over such topics, then I suggest you walk out that door and make your own group; I will probably join.
15 дек. 2014 г. в 15:26 
I've also fleshed out the group description, just to celebrate the winter season this year!
19 дек. 2011 г. в 6:22 
Group's not dead; we just change our purpose from posting annoucnements to just " You're in the group; you must love the 80's as much as us! <3"
5 июл. 2011 г. в 5:29 
Actually, I think my IQs drop from reading their comments earlier...I'm gonna have to take a nap now.
5 июл. 2011 г. в 5:21 
This part of the comments are disable due to three ruffians acting like grade school kids with limited vocabulary in offending people...have a nice day.