ГРУППА STEAM
NTW Premier League NTWPL
ГРУППА STEAM
NTW Premier League NTWPL
3
В ИГРЕ
28
В СЕТИ
Создана
16 ноября 2014 г.
Комментариев: 76
30 янв. 2021 г. в 10:20 
Bonjour bonsoir !
Je me permet de vous partager le lien du BEST OF du tournoi de Noel sur Napoléon Total War pour les amateurs !
https://www.youtube.com/watch?v=rCmh23WJNZs&list=PLGVRnyujimbaWgCUP6udrwiCMd1H2f6rN&index=22
Prennez du popcorn, beau jeu et fou rire grarantit !
8 дек. 2019 г. в 2:55 
Good afternoon , I hosted a second season of Napoleon Winter Cup , if you are intrested feel free to join !
RULES : https://aqua.hsduabhb-nmzhi.cf/groups/ntwwintercup/announcements/detail/1724246478631100922
REGISTRATION :
https://aqua.hsduabhb-nmzhi.cf/groups/ntwwintercup/discussions/0/1755772078709110391/
9 фев. 2019 г. в 4:27 
Hello, MGL hosted 1v1 Napoleon Total War tournament !
https://aqua.hsduabhb-nmzhi.cf/groups/mgltourny#announcements/detail/1756870026723370343
if you are intrested feel free to join !
3 фев. 2019 г. в 4:57 
hello , I hosted Napoleon total war 2v2 tournament because it wasn´t here for long...
https://aqua.hsduabhb-nmzhi.cf/groups/ntwwintercup#announcements/detail/1751240246275421693
feel free to join !
28 ноя. 2018 г. в 14:49 
Hello ! The Christams times are coming so we decided to host a Rome 2 Santa Cup...
If you are instrested to join just write your name bellow an annoucement !
https://aqua.hsduabhb-nmzhi.cf/groups/ntwwintercup
14 сен. 2018 г. в 7:10 
Hi ! There is gonna be a new tournament which is called Napoleon Winter cup ... Its just for 16 active players and people who likes Napoleonic wars
Link : https://aqua.hsduabhb-nmzhi.cf/groups/ntwwintercup
If you like to join messenge me or make a requestion about join to that group
2 июн. 2018 г. в 23:46 
Hi , there gonna be new ntw turney if you are intrested for some good games you can join ( write your name to comments) https://aqua.hsduabhb-nmzhi.cf/groups/409thturnament#announcements/detail/1652138783585164233
26 янв. 2018 г. в 11:12 
hi
16 янв. 2018 г. в 12:31 
2 v 2 Tournaments pls :D
27 ноя. 2017 г. в 22:09 
Looking for Ntw players! I'm a rookie & very casual, just trying to find people to play against, add me =)
20 дек. 2016 г. в 8:18 
«Classic Era» Napoleon Total War Tornament 1vs1

Napoleon Total War Tourney by SUNTZU and Via Militetera on international platform CLANCOMMUNITY

Land - 1vs1

Registration - http://clancommunity.ru/showthread.php?t=5580
Rules - http://clancommunity.ru/showthread.php?t=5583
5 сен. 2016 г. в 10:21 
Hey guys, we've created new czech group. We want to play clan battles, so if you are interested, add me ;))
10 апр. 2016 г. в 3:44 
New Ship game; Naval Action
https://www.youtube.com/watch?v=PfRvfmOd1mo
14 сен. 2015 г. в 23:43 
No problem)
14 сен. 2015 г. в 18:48 
hemul espero que no te moleste mi anuncio.. : )
8 сен. 2015 г. в 15:39 
I'm back.... wait when all over matchec.....
7 сен. 2015 г. в 6:23 
Slytown are you there for the tournament ?
24 авг. 2015 г. в 14:14 
Oh. what happen...?
24 авг. 2015 г. в 8:59 
Administrator please continuous tournament
13 авг. 2015 г. в 21:08 
Naval or land?)
13 авг. 2015 г. в 19:40 
Let me know if you want to do a 1v1 battle tonight!
7 авг. 2015 г. в 19:54 
When will naval?)
17 апр. 2015 г. в 20:05 
There are tournaments of naval battles?
20 мар. 2015 г. в 7:12 
is ntw
19 мар. 2015 г. в 5:37 
So all the events are closed ... is this ntw or ntw3
3 мар. 2015 г. в 1:35 
its a championship.like football..1 home-1 away..2 rounds total..and play all teams!Read the rules again buddy
3 мар. 2015 г. в 1:34 
No you dont need 3 wins,its not best out of 3,its 1 game for round 1 and one game for round 2,now we are playing the round 1 games (one game only with the other team),when i mean 3 games,i mean the first 3 games of the tournament,that means 3 different teams!
3 мар. 2015 г. в 1:32 
Omg...... need 3 win....?
3 мар. 2015 г. в 1:30 
You guys can play games until day 3 (that means the first 3 games for round 1),when most of the games will be plaeyd by all teams,then we ll go forword and open the next 3 games..etc etc.
3 мар. 2015 г. в 0:44 
bo3 play need?
3 мар. 2015 г. в 0:41 
Commander i made a post with team leaders links!
3 мар. 2015 г. в 0:40 
What do you mean Hemul?
2 мар. 2015 г. в 14:55 
Red and mine opponents didnt post a link of their profiles i cant find these guys
28 фев. 2015 г. в 23:51 
In 2 vs 2 need 1 win?
26 фев. 2015 г. в 21:35 
=VS= David the Great and =VS= Faucon ad me please
26 фев. 2015 г. в 2:54 
wht abt lag, if the game is laggy you should be able to rehost..
25 фев. 2015 г. в 20:59 
Change the bracket
25 фев. 2015 г. в 2:56 
check the schedule at discisions,there you find bracket and down bellow after the last game there is the option to switch to score board
25 фев. 2015 г. в 2:37 
one more thing, do we have some brackets like Challonge etc.?
25 фев. 2015 г. в 2:34 
Could you make the option to accumulate all the points teams win total? "All-time points"
19 фев. 2015 г. в 23:36 
sign in will be open for two weeks
19 фев. 2015 г. в 18:45 
When over sign up 2 vs 2?
19 фев. 2015 г. в 18:31 
Maby 1-3 days and i find temate. I will play in 2 vs 2 and 3 vs 3 100%)
19 фев. 2015 г. в 11:37 
lol open the 2 vs 2 and 3 vs 3 :D
30 янв. 2015 г. в 12:58 
;(
19 янв. 2015 г. в 5:48 
Faucon,the 1vs1 is closed,..you can participate the next tourney!
17 янв. 2015 г. в 9:35 
Hey, with a friend, we would like to take part in the tourny, is it possible ? I also am able to play in the 1v1 part ^^
16 янв. 2015 г. в 12:24 
Salut, avec un pote on souhaite s'inscrire en 2v2, c possible ? Moi je veux bien faire le 1v1 ausi