STEAM-GRUPPE
Bc-Team Lobbies bctl
STEAM-GRUPPE
Bc-Team Lobbies bctl
0
IM SPIEL
1
ONLINE
Gegründet
15. März 2011
ÜBER Bc-Team Lobbies

Hi, that is group of bc-t clan and here we will create some lobbies in Call of Duty: Modern Warfare 2! Read rules before playing here!
Type of lobbies:
1)Quickscope sniper lobby:
-Intervention only.
-Quickscope only.
-Last kill cam must be nice.
-Attachments: Ext.mag, FMJ.
-No spawn camp.
-Game types: sd, hq, ffa.
-Steady aim, lightweight not allowed.
2)ESL lobby:
-No perks
-No killstreaks
-Weapons:Assaults: all,
SMG: Vector, Uzi, Mp5k,
LMG: Not allowed,
Snipers: Intervention.
Secondaries: only pistols.
Attachments: fmj, silencer,
ext. mag.
Tactical eq: flash, smoke,
frag grenade.
-Game type: snd.

BELIEBTE DISKUSSIONEN
NEUESTE ANKÜNDIGUNGEN
sniper lobby connect to BANANA
БЕСЧУВСТВЕННЫЕ ТВАРИ ;(
14 Kommentare
9. Jan. 2014 um 1:55 
Может кто остался еще с олдфагов кода группы :)
http://vk.com/heisenberg_777

Ник: Vertigo\JOHNNY V\Deliverance
26. Nov. 2011 um 1:42 
http://www.esl.eu/cis/#/cis/mw3/news/177443/ все регаемся на Sniper CUP по MW3!!!! Чтобы узнать свой steamID, добавляйте у меян в друзьях rolik и узнавайте у него!
4. Apr. 2011 um 5:14 
БАНАНЧЭГ добавь!
26. Mrz. 2011 um 2:52 
привет всем участникам этой группы!!!=))
25. Mrz. 2011 um 5:54 
18. Mrz. 2011 um 7:48 
\o\o\o
GRUPPENMITGLIEDER
0
IM SPIEL
1
ONLINE
0 IM CHAT
Chat betreten
Gegründet
15. März 2011